Sildistamine

Keskealine hetero valge meesterahvas peab olema vait. Eriti, kui ta juhtub veel kristlane olema. Ei oma tähtsust, mis kristluse vormi ta tunnistab. Olen sellisele järeldusele jõudnud viimase 4-5 aastaga.

Kui tuleb teemaks perevägivald, siis meesterahvas vakatab ja hoiab noka kinni, kui ta just ei kavatse selgesõnaliselt kiruma hakata naisi-lapsi peksvaid mölakaid. Sest teadupärast on vägivaldsem pool peretülides justnimelt mehed. Ja kui nüüd see keskealine heterost valge meesterahvas ütleb kasvõi ühe sõna meeste kaitseks, siis sellega on ta määratlenud ennast vägivallatsemise õigustajana. Kas see keskealine mees tahab olla vägivallatsejate kaitsja ja saada terve ämbritäie solki endale krae vahele, lisaks veel igavene märk külge? Natukenegi rahuarmastav mees ei taha ning hoiab suu kinni.

Kui tuleb teemaks seksuaalne ärakasutamine, siis meesterahvas vakatab ja hoiab noka kinni, kui ta just ei kavatse selgesõnaliselt sitapeast vägistajat-ahistajat meest hukka mõista. Sest teadupärast on seksuaalne ärakasutaja justnimelt mees. Ja kui nüüd see keskealine heterost valge meesterahvas ütleb kasvõi ühe sõna meeste kaitseks, siis sellega on ta määratlenud ennast seksuaalse ärakasutamise ja vägistamise õigustajana. Kas see keskealine mees tahab olla vägistamise ja ahistamise kaitsja ja saada terve ämbritäie solki endale krae vahele, lisaks veel igavene märk külge? Natukenegi rahuarmastav mees ei taha ning hoiab suu kinni.

Kui tuleb teemaks seksuaalne sättumus, siis meesterahvas vakatab ja hoiab noka kinni, kui ta just ei kavatse selgesõnaliselt kiruma hakata misiganes sättumusega isikuid peksvaid-solvavaid mölakaid. Sest teadupärast on teistmoodi seksuaalse sättumuse väärkohtlejad ja mõnitajad justnimelt mehed. Ja kui nüüd see keskealine heterost valge meesterahvas ütleb kasvõi ühe sõna meeste kaitseks, siis sellega on ta määratlenud ennast väärkohtlemise ja mõnitamise õigustajana. Kas see keskealine mees tahab olla väärkohtlemise ja mõnitamise kaitsja ja saada terve ämbritäie solki endale krae vahele, lisaks veel igavene märk külge? Natukenegi rahuarmastav mees ei taha ning hoiab suu kinni.

Kui tuleb teemaks palgalõhe, siis see meesterahvas vakatab ja hoiab noka kinni, kui ta just ei kavatse selgesõnaliselt kiruma hakata mölakaid, kes teenivad naistest rohkem. Sest teadupärast on rohkem teenivam sugupool Eestimaal  justnimelt mehed. Ja kui nüüd see keskealine heterost valge meesterahvas ütleb kasvõi ühe sõna meeste kaitseks, siis sellega on ta määratlenud ennast suurema palga saaja õigustajana. Kas see keskealine mees tahab olla suurema palga saaja kaitsja ja saada terve ämbritäie solki endale krae vahele, lisaks veel igavene märk külge? Natukenegi rahuarmastav mees ei taha ning hoiab suu kinni.

Kui tuleb teemaks rassism, siis meesterahvas vakatab ja hoiab noka kinni, kui ta just ei kavatse selgesõnaliselt sitapeast rassisti hukka mõista. Sest teadupärast on rassist ainult ja ainult justnimelt mees. Ja kui nüüd see keskealine heterost valge meesterahvas ütleb kasvõi ühe sõna rassisti kaitseks, siis sellega on ta määratlenud ennast rassismi õigustajana. Kas see keskealine mees tahab olla rassismi kaitsja ja saada terve ämbritäie solki endale krae vahele, lisaks veel igavene märk külge? Natukenegi rahuarmastav mees ei taha ning hoiab suu kinni.

Tegelikult on ääretult kurb, et ühiskonnast on ära lõigatud mingisuguse osa arvamus, ükskõik missuguse osa. Kartus saada endale külge märk, et oled šovinistlik sitapea on üsna reaalne. Arvestades et oma arvamust omavaid artiste-muusikuid-luuletajaid-kirjanike ei taheta justnimelt nende arvamuste pärast kuhugi esinema kutsuda. Tänapäeval piisab šovinistlikuks sitapeaks saamiseks sellest, et üks natukenegi tuntum inimene sind selleks nimetab. Edasi toimub kulutule efekt. Keegi fakte ei kontrolli, keegi ei uuri kuidas ikka oli. Seega valibki natukenegi rahuarmastav mees suu kinni hoidmise tee. Aga sellega teeb ta pikas plaanis endale ja ühiskonnale karuteene…